Navigace
Novinky
Kontakty

E-shop
Montáže
Servis
Reference
Rekuperace

Školení
Ke stažení
Články
Odkazy

Dodávané výrobky
Romotop LUGO
Hein BARACCA
KRATKI KOZA K8
HITACHI
TEPELNÉ ČERPADLO - YUTAKI-S80 (vzduch-voda)
TEPELNÉ ČERPADLO - YUTAKI-S (AquaFREE)
TEPELNÉ ČERPADLO - YUTEMPO výrobník TUV
SINCLAIR - klimatizace
SINCLAIR - mobilní klimatizace
HITACHI - klimatizace
Designové koupelnové radiátory
Designové radiátory
HITACHI
Nákup na splátky
Články: Kondenzační technika
Je vhodný kondenzační kotel na staré topné systémy?
Stále existuje obrovské množství topných soustav projektovaných před mnoha a mnoha lety pro jmenovitý spád 90/70°C a ve velkém případu jako samotížné systémy s velkým objemem vody a tudíž velkými teplotními spády, avšak natolik předimenzovaných, že povětšinu topné sezóny pracují s teplotami kolem 50 ÷ 65°C/ 35 ÷ 45°C, tzn. v oblasti kondenzace plynových kotlu.

Při rekonstrukcí pak lze zvážit technický stav rozvodu a radiátoru a případně je v první etapě ponechat. Kotelnu pak lze vybavit konstrukčně pokročilým kondenzačním kotlem, který nevyžaduje ani zajištění minimálního průtoku ani minimální teploty vratky nebo teplotního spádu. Takový kotel lze připojit přímo k topné soustavě a potřebu tepla regulovat přímo výkonem kotle, popřípadě výkonnou regulací. Samozřejmostí je to, že u každé instalace na původní rozvody a otopné tělesa by milo být provedeno propláchnutí topného systému a instalace potrubních filtru či odlučovačů pro zachycení možných nečistot, aby se zabránilo zanesení výměníku kotle, či čerpadla.

Ušetří se tím značná část investice v první etapě a montáž souboru měření a regulace včetně armatur tak lze odložit do rekonstrukce celé topné soustavy.

Takové řešení je zajímavé obecně pro soustavy ve starších domech a domovních blocích, které jsou dnes vytápěny pevnými palivy, popřípadě starými typy kotlů, například pro starší RD, bytové domy s vlastními zdroji či školská zařízení.

Pozdější rekonstrukce topné soustavy se pak provede jako nízkoteplotní, aby bylo možno vysokou účinnost kondenzačního kotle plni využívat.